Liesbeth Grijsen vertrekt als gedeputeerde van Overijssel

Woningbouw

Liesbeth Grijsen

Foto: Ben Vulkers / Provincie Overijssel
Auteur ROmagazine.nl

02 juni 2026 om 22:03, Leestijd ca. 2 minuten


Liesbeth Grijsen (BBB) stopt na de zomer als gedeputeerde van de provincie Overijssel. Ze gaat aan de slag als directeur-bestuurder van werk- en leerbedrijf KonnecteD in Deventer, een bedrijf dat mensen met een ondersteuningsvraag begeleidt naar werk.

Liesbeth Grijsen

Foto: Ben Vulkers / Provincie Overijssel

‘Ik gun iedereen zinvol werk, een goede reden om ’s ochtends op te staan. Dat vraagt wat van werkgevers en werknemers en ik wil me daar ontzettend graag voor inzetten. Dat ik directeur-bestuurder van KonnecteD kan worden, is een kans uit duizenden’, zegt ze over haar overstap. Ze noemt het geen makkelijk besluit.

Bij de provincie was ze onder meer verantwoordelijk voor de nieuwe Omgevingsvisie, maar ook voor het woonbeleid. Daarmee is volgens haar een goede basis gelegd: 'In Overijssel lukt het ons jaar na jaar om meer nieuwe woningen te bouwen dan gepland. Onze contacten met gemeenten zijn goed. En we hebben hard gewerkt aan een nieuw participatiebeleid.'

De keuze voor KonnecteD komt niet helemaal uit de lucht vallen. In de podcast Ruimte Zat! zei ze vorig jaar dat ze kwetsbare mensen een warm hart toedraagt en zich voor hen wil inzetten. ‘Onze ouderen, dat is de meest manifeste groep', aldus Grijsen in de podcast.

Zorggeschikte woningen

'We hebben als overheid in het verleden heel veel weggenomen bij mensen. Wij waren altijd de partij die zorg leverde en we zien dat dat niet meer houdbaar is. Dat betekent dus dat wij van onze maatschappij vragen, van onze inwoners vragen, om snel te schakelen en meer zelfredzaam te worden.’

Dat moet je wel faciliteren, zei ze, en daarom heeft ze afspraken gemaakt met gemeenten over het realiseren van voldoende woningen waar ouderen goed kunnen werken. 'En als je afspraken maakt, moet je ook leveren. Dus wij hebben inmiddels een subsidieregeling opengezet voor het realiseren van zorggeschikte woningen en ook voor het realiseren van ontmoetingsplekken.

Hart en ziel

Commissaris van de Koning Andries Heidema vindt het heel jammer dat Liesbeth Grijsen vertrekt. ‘De afgelopen jaren heeft Liesbeth zich met hart en ziel ingezet voor onze provincie. Daar zijn wij haar dankbaar voor.’

‘Onder haar leiding is recent de Omgevingsvisie vastgesteld en ze heeft zich ingespannen voor de woningbouwopgave en de verstedelijkingsstrategie in Overijssel.’

Liesbeth Grijsen is sinds 2023 gedeputeerde en was daarvoor negen jaar wethouder in Deventer. Ze runt ook een veehouderij in Lettele. Het is nog niet bekend wie Grijsen opvolgt.

Gerelateerde Artikelen
Schrijf u in voor de nieuwsbrief Elke week het laatste nieuws over ruimtelijke ontwikkeling in uw inbox.
Link gekopieerd naar klembord