03 februari 2012 om 17:02, Leestijd ca. 0 minuten
... http://www.noa.nl/nl/1/12/nieuws/612/mkbnederland_vraagt_steun_voor_ondernemers_in_de_bouw_en_woningmarkt.aspx
Door heel Nederland verrijzen spraakmakende mixed-useprojecten. Wonen, werken, winkelen en recreëren werden al langer op gebiedsniveau gemengd en nu ook steeds meer in één complex. Markt en overheid vinden elkaar in de vraag naar de multifunctionele gebouwen. Tegelijkertijd rijst de vraag hoe je zorgt dat de ‘stad binnen de stad’ ook voldoende bijdraagt aan de omgeving.
Gaan we verder groeien of niet? En als we verder groeien, waar dan? De ruimtedruk én de klimaatopgave dwingen om over die vragen niet alleen na te denken maar ook om op de niet al te lange termijn fundamentele keuzes te maken. Net als zestig jaar geleden. Minister Hugo de Jonge schrikt er niet voor terug.
RO-minister De Jonge wil dat water- en bodemgesteldheid richtinggevend worden in de ruimtelijke ordening. Hij doet een aanzet richting heroriëntatie van de verstedelijkingsplannen naar hoger gelegen landsdelen. Is zo’n vlucht hogerop nodig? Bouwen overstroombare locaties kan, maar doe het wel veilig, stellen experts.